پنجمین سمپوزیوم زمستانه کرایوبیولوژی و بیوبانک در روز چهارشنبه 4 اسفند ماه 1400 به صورت مجازی آغاز به کار نمود.

پنجمین سمپوزیوم زمستانه کرایوبیولوژی و بیوبانک در روز چهارشنبه 4 اسفند ماه 1400 به صورت مجازی آغاز به کار نمود.
این سمپوزیوم توسط معاونت آموزشی پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی و با همکاری بانک خون بند ناف در روز چهارشنبه مورخ 4 اسفند با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران به صورت مجازی آغاز به کار نمود.
گروه هدف این وبینار دانشجویان و متخصصین بیولوژی تولید مثل، پزشکان، متخصصین زنان و مردان و علوم تشریح و فارغ التحصیلان کلیه رشته های زیست شناسی می باشد و سرفصلهای ذیل در آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت:
1- آسیب های انجمادی؛ تغییرات مورفولوژی، سلولی و مولکولی در بافت و سلول های تولیدمثلی منجمد شده
2-استراتژی های به کار رفته برای کاهش آسیب های انجمادی
3-بیوبانک
4-انجماد در زمان کووید ۱۹
در ابتدا سرکار خانم دکتر اعظم دالمن (عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان و دبیرعلمی وبینار) با عرض سلام و خوش آمد گویی به شرکت کنندگان، پیام رییس انجمن جهانی کرایوبیولوژی (جناب آقای پروفسور فاهی) قرائت نمودند. همزمان با این برنامه، دومین سمپوزیوم دانش آموزی در زمینه “زیست سرما” و نیز مسابقه “عکس برتر در زمینه انجماد” برگزار گردید.
همچنین کارگاههای انجماد و کشت سلول، انجماد تخمک و جنین و انجماد اسپرم در حاشیه این سمپوزیوم برگزار شد.
دراین سمپوزیوم اساتید برجسته ایی همچون پروفسور نصر اصفهانی، پرفسور منصوره موحدین، دکتر مرتضی ضرابی و دکتر سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی و….سخنرانی نمودند.
و با معرفی برنامه های همزمان با برگزاری دومین وبینار دانش آموزی،مسابقه عکس برتر در زمینه انجماد و کارگاههای انجماد سلول، انجماد تخمک و جنین و انجماد اسپرم، آغاز به کار نمود.

 

https://www.royan-edu.ir/?p=31574

نظرات

0 نظر در مورد پنجمین سمپوزیوم زمستانه کرایوبیولوژی و بیوبانک در روز چهارشنبه 4 اسفند ماه 1400 به صورت مجازی آغاز به کار نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مهمان عزیز به سایت رویان خوش آمدید