پنجمین سمپوزیوم زمستانه کرایوبیولوژی و بیوبانک در روز چهارشنبه 4 اسفند ماه 1400 به صورت مجازی آغاز به کار نمود.

پنجمین سمپوزیوم زمستانه کرایوبیولوژی و بیوبانک در روز چهارشنبه 4 اسفند ماه 1400 به صورت مجازی آغاز به کار نمود.
این سمپوزیوم توسط معاونت آموزشی پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی و با همکاری بانک خون بند ناف در روز چهارشنبه مورخ 4 اسفند با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران به صورت مجازی آغاز به کار نمود.
گروه هدف این وبینار دانشجویان و متخصصین بیولوژی تولید مثل، پزشکان، متخصصین زنان و مردان و علوم تشریح و فارغ التحصیلان کلیه رشته های زیست شناسی می باشد و سرفصلهای ذیل در آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت:
1- آسیب های انجمادی؛ تغییرات مورفولوژی، سلولی و مولکولی در بافت و سلول های تولیدمثلی منجمد شده
2-استراتژی های به کار رفته برای کاهش آسیب های انجمادی
3-بیوبانک
4-انجماد در زمان کووید ۱۹
در ابتدا سرکار خانم دکتر اعظم دالمن (عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان و دبیرعلمی وبینار) با عرض سلام و خوش آمد گویی به شرکت کنندگان، پیام رییس انجمن جهانی کرایوبیولوژی (جناب آقای پروفسور فاهی) قرائت نمودند. همزمان با این برنامه، دومین سمپوزیوم دانش آموزی در زمینه “زیست سرما” و نیز مسابقه “عکس برتر در زمینه انجماد” برگزار گردید.
همچنین کارگاههای انجماد و کشت سلول، انجماد تخمک و جنین و انجماد اسپرم در حاشیه این سمپوزیوم برگزار شد.
دراین سمپوزیوم اساتید برجسته ایی همچون پروفسور نصر اصفهانی، پرفسور منصوره موحدین، دکتر مرتضی ضرابی و دکتر سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی و….سخنرانی نمودند.
و با معرفی برنامه های همزمان با برگزاری دومین وبینار دانش آموزی،مسابقه عکس برتر در زمینه انجماد و کارگاههای انجماد سلول، انجماد تخمک و جنین و انجماد اسپرم، آغاز به کار نمود.

 

https://www.royan-edu.ir/?p=31574

نظرات

0 نظر در مورد پنجمین سمپوزیوم زمستانه کرایوبیولوژی و بیوبانک در روز چهارشنبه 4 اسفند ماه 1400 به صورت مجازی آغاز به کار نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مهمان عزیز به سایت رویان خوش آمدید