برگزاری وبینار بین المللی حفظ باروری در پسران نابالغ مبتلا به سرطان

به همت معاونت آموزشی پژوهشگاه رویان وبینار بین المللی” حفظ باروری در پسران نابالغ  مبتلا به سرطان با سخنرانی پروفسور محمد علی صدیقی­ گیلانی از پژوهشگاه رویان، پروفسور Claus Yding Andersen از دانمارک و دکتر هومن صدری اردکانی از امریکا در روز یکشنبه مورخ 5/ 11/ 99  ساعت 6 به وقت تهران به صورت مجازی در پژوهشگاه رویان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر مریم هزاوه ­ای (دبیر علمی وبینار) ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان،  به بیان اهمیت حفظ توان باروری در پسران نابالغ مبتلا به سرطان پرداختند و هدف از برگزاری این وبینار را به اشتراک گذاشتن آخرین راهکارها و دستاوردهای نوین در این زمینه در سطح بین المللی از طریق متخصصین پیشگام دانست. در ادامه، پروفسور محمد علی صدیقی گیلانی(مدیر گروه ناباروری مردان پژوهشگاه رویان) به ایراد سخنرانی در زمینه “ارتباط میان درمان­های ضد سرطان و ایجاد اختلالات باروری در مردان” پرداختند.

در ادامه پروفسور Claus Yding Andersen (متخصص فیزیولوژی تولید مثل انسانی دانشکده بهداشت و علوم پزشکی دانشگاه Copenhagen دانمارک) در رابطه با “اهمیت انجماد بافت بیضه و پیوند آن در جهت حفظ توان باروری در پسران نابالغ” سخنرانی نمودند و اشاره کردند که در حال حاضر انجماد بافت بیضه جهت نگهداری سلولهای بنیادی اسپرماتوگونی در ریز محیط طبیعی خود، بهترین روش پیشنهادی می باشد تا شاید درآینده بتوان از آنها اسپرم بالغ بدست اورد.

در  پایان، جناب آقای دکتر هومن صدری اردکانی(مدیر مرکز تحقیقات باروری مردان Wake Forest School of Medicine, Winston-Salem, N.C, USA)  به بیان اهمیت کشت و تکثیر سلولهای بنیادی اسپرماتوگونی در محیط آزمایشگاهی به منظور پیوند آنها به بیمار پس از درمان سرطان، به عنوان یک رویکرد مهم در حفظ باروری در پسران نابالغ پرداختند.

در این وبینار تعداد 555 نفر از دانشجویان و متخصصان به صورت لایو اینستاگرام و اتاق فضای مجازی از برنامه استفاده نمودند. 

https://www.royan-edu.ir/?p=19400

نظرات

0 نظر در مورد برگزاری وبینار بین المللی حفظ باروری در پسران نابالغ مبتلا به سرطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

مهمان عزیز به سایت رویان خوش آمدید