مرکز سلولهای بنیادی برای همه

آزمایشگاه سلول‌های بنیادی برای همه در آبان ماه ۱۳۹۰به منظور آشنایی کلیه دانش‌آموزان و دانشجویان علاقه‌مند با دانش و فناوری سلول‌های بنیادی و کاربردهای عملی آن، تجهیز و راه اندازی شد.

آزمایشگاه

برنامه‌های آموزشی آزمایشگاه سلول‌های بنیادی برای همه، به دلیل طیف گسترده مخاطب از دانش‌آموز تا دانشجویان و دبیران و معلمان از تنوع بالایی برخوردار است. به منظور آشنا نمودن این طیف گسترده با مقوله‌ سلول‌های بنیادی و علوم مرتبط، برنامه‌های متنوعی برای هر گروه مخاطب تدارک دیده شده است.
آزمایشگاه آموزشی سلول‌های بنیادی برای همه در ساختمان شماره چهار از مجموعه پژوهشگاه رویان تأسیس گردیده است؛ این آزمایشگاه مجهز به تمام تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز برای آموزش و پژوهش بر روی موضوعاتی نظیرِ سلول‌های بنیادی، زیست‌شناسی مولکولی و پروتئومیکس، بافت‌شناسی، میکروب‌شناسی، مهندسی بافت، حیوانات آزمایشگاهی، بیوانفورماتیک و … را دارا بوده و در هر دوره ظرفیت پذیرش و آموزش به ۱۵ نفر شرکت‌کننده را دارد.

با توجه به علاقمندی فراوان مدارس و دانش‌آموزان سراسر ایران عزیز به حضور و تجربه فضای آزمایشگاهی در پژوهشگاه رویان از سویی و عدم امکان پاسخگویی به این حجم بالای درخواست‌ها و از دیگر سو عدم امکان مدارس برای حضور در پژوهشگاه رویان، این مرکز با همکاری شهرداری وقت تهران و معاونت محترم علمی‌ریاست جمهوری اقدام به تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه سیار آموزشی در قالب یک دستگاه اتوبوس نمود. این اتوبوس به گونه‌ایی تجهیز شده که به غیر از تفاوت در ابعاد، هیچ تفاوتی با یک آزمایشگاه واقعی از حیث امکانات و تجهیزات ندارد.

تولیدات آموزشی و کمک آموزشی

از دیگر فعالیت‌های این مرکز خلق و اجرای ایده‌هایی در جهت عمومی‌سازی دانش زیست شناسی است. ساخت انواع دستگاه‌ها، لوازم و تجهیزات کمک آموزشی نظیر دستگاه تِرمال سایکلر، دستگاه الکتروفورز، سِت کامل بافت‌شناسی، بازی آشنایی با سلول‌های بنیادی، ترجمه و تالیف کتب مرتبط با سلول‌های بنیادی و …، همگی بر بستر ایجاد شده در این مرکز شکل گرفت است.

 

راه­های ارتباطی

تلفن: 23562752-021

تلفکس: 23562499-021

اینستاگرام: stemcellsforall

تلگرام: stemcellsforall@

واتساپ: 09303835221

پست الکترونیک: csca@royaninstitute.org

آدرس: بزرگراه رسالت-خیابان بنی هاشم-بالاتر از میدان بنی هاشم-کوچه شقایق شرقی-پلاک 9-طبقه همکف

مهمان عزیز به سایت رویان خوش آمدید