مرکز آموزش زیست فناوری اصفهان

پژوهشکده زيست فناوري رويان به همت زنده ياد دکتر سعيد کاظمي آشتياني و تلاش دکتر محمد حسين نصر اصفهاني در سال 1383 و در فضائي محدود در يک ساختمان استيجاري با عنوان “پايگاه تحقيقات علوم سلولي”  رسما شروع به فعاليت نمود. البته پيش از اين به صورت موقت و در مقياس کوچکتر در مرکز ناباروري اصفهان فعاليت هائي انجام مي شد. به دنبال افزايش حجم فعاليت ها در سال 1384 ساختماني مسکوني در سه طبقه با زيربناي کمتر از 600  مترمربع توسط پژوهشکده خريداري گرديد با ادامه روند رشد تحقيقات و دستيابي به افتخارات متعدد، ساختمان ديگري با زير بناي حدود 500 متر اجاره گرديد. پس  از گذشت مدت کوتاهي از اين افزايش مقطعي و همچنين به دليل نبود فضاي نگهداري و همچنين تحقيقات بر روي دام، زميني به مساحت 22500  متر در منطقه خوراسگان اصفهان تهيه و ساختمانهاي تحقيقات، لانه حيوانات، کلينيک دامپزشکي و سوله دامداري جمعا با زير بناي  4000  متر مربع ساخته شد.

مرکز آموزش پژوهشکده زیست فناوری اصفهان با پشتوانه گستره ای از فعالیتهای پژوهشی در زمینه سلول های بنیادی، آندرولوژی، ژنتیک، جنین شناسی، نانو فناوری، پروتئین های نوترکیب و مهندسی بافت، از جمله مراکز آموزشی پژوهشگاه رویان بوده و برگزاری بیش از 60 دوره و کارگاه آموزشی داخلی و بین المللی در طول سال را در دستور کار خود دارد. همچنین به دلیل واقع شدن پژوهشکده زیست فناوری رویان در شهر بزرگ اصفهان که جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری آن بر همگان آشکار است، یکی از مراکزی است که رغبت زیادی جهت برگزاری دوره های گردشگری آموزش یا Edu-Tourism در آن وجود دارد. به همین دلیل اولین دوره گردشگری آموزش در پژوهشگاه رویان مشترکاً بین مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت رویان در محله زعفرانیه تهران و مرکز آموزش پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان در مردادماه سال 1398 برگزار گردید که بازتابهای بسیار خوبی از سوی دانشجویان و محققین داخل کشور داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت رسمی پژوهشکده زیست فناوری اصفهان مراجعه و یا برنامه های آن را در کانال تلگرام و یا اینستاگرام این پژوهشکده پی گیری نمایید:

http://isfahan.royan-ins.ir/

تلگرام: RoyanEsfahan@

اینستاگرام: https://instagram.com/royan_esfahan?igshid=1nl9dd3l5o8j6

مهمان عزیز به سایت رویان خوش آمدید