پژوهشکده زیست فناوری رویان به همت زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی و تلاش دکتر محمد حسین نصر اصفهانی در سال ۱۳۸۳ و در فضائی محدود در یک ساختمان استیجاری با عنوان “پایگاه تحقیقات علوم سلولی”  رسما شروع به فعالیت نمود. البته پیش از این به صورت موقت و در مقیاس کوچکتر در مرکز ناباروری اصفهان فعالیت هائی انجام می شد. به دنبال افزایش حجم فعالیت ها در سال ۱۳۸۴ ساختمانی مسکونی در سه طبقه با زیربنای کمتر از ۶۰۰  مترمربع توسط پژوهشکده خریداری گردید با ادامه روند رشد تحقیقات و دستیابی به افتخارات متعدد، ساختمان دیگری با زیر بنای حدود ۵۰۰ متر اجاره گردید. پس  از گذشت مدت کوتاهی از این افزایش مقطعی و همچنین به دلیل نبود فضای نگهداری و همچنین تحقیقات بر روی دام، زمینی به مساحت ۲۲۵۰۰  متر در منطقه خوراسگان اصفهان تهیه و ساختمانهای تحقیقات، لانه حیوانات، کلینیک دامپزشکی و سوله دامداری جمعا با زیر بنای  ۴۰۰۰  متر مربع ساخته شد.

مرکز آموزش پژوهشکده زیست فناوری اصفهان با پشتوانه گستره ای از فعالیتهای پژوهشی در زمینه سلول های بنیادی، آندرولوژی، ژنتیک، جنین شناسی، نانو فناوری، پروتئین های نوترکیب و مهندسی بافت، از جمله مراکز آموزشی پژوهشگاه رویان بوده و برگزاری بیش از ۶۰ دوره و کارگاه آموزشی داخلی و بین المللی در طول سال را در دستور کار خود دارد. همچنین به دلیل واقع شدن پژوهشکده زیست فناوری رویان در شهر بزرگ اصفهان که جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری آن بر همگان آشکار است، یکی از مراکزی است که رغبت زیادی جهت برگزاری دوره های گردشگری آموزش یا Edu-Tourism در آن وجود دارد. به همین دلیل اولین دوره گردشگری آموزش در پژوهشگاه رویان مشترکاً بین مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت رویان در محله زعفرانیه تهران و مرکز آموزش پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان در مردادماه سال ۱۳۹۸ برگزار گردید که بازتابهای بسیار خوبی از سوی دانشجویان و محققین داخل کشور داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت رسمی پژوهشکده زیست فناوری اصفهان مراجعه و یا برنامه های آن را در کانال تلگرام و یا اینستاگرام این پژوهشکده پی گیری نمایید:

http://isfahan.royan-ins.ir/

تلگرام: RoyanEsfahan@

اینستاگرام: https://instagram.com/royan_esfahan?igshid=1nl9dd3l5o8j6