به گزارش معاونت آموزشی پژوهشگاه رویان اولین وبینار بین المللی کرونا ویروس در حاملگی و IVF با همت اساتید و اعضاء هیئت علمی پژوهشکده علوم تولید مثل با ظرفیت ۱۵۰ نفر از متخصصین، پژوهشگران و دانشجویان از کشور افغانستان مرتبط با حوزه علوم تولید مثل برگزار شد.

در این وبینار سرکار خانمها دکتر مریم مشفقی (متخصص زنان، فلوشیپ پریناتالوژی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان)و دکتر مهری مشایخی (متخصص زنان، فلوشیپ نازایی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان)  به ایراد سخنرانی به صورت آنلاین پرداختند.

سرکار خانم دکتر مشایخی در ابتدا مروری بر علائم و تاریخچه کووید ۱۹ارائه دادند و در ادامه بر پروتکل‌های جاری در پژوهشگاه رویان تاکید کردند. در ضمن صحیت‌های خود، سر کار خانم دکتر مشایخی بر لزوم انجام معاینات و آزمایشات تشخیصی کرونا در خلال فرآیندهای آی‎‌وی‌اف تاکید ویژه داشتند.

در ادامه سرکار خانم دکتر مریم مشفقی، جنبه‌های  مختلف مراقبت‌های قبل و بعد از زایمان را تشریح نمودند. به طور خاص، مراقبت‌های در حین زایمان و بعد از زایمان، شیردهی و مراقبت از کودک هم بخش دیگری از سخنرانی ایشان را تشکیل می‌‌داد.

هر دو سخنران، پروتکل‌های بالینی اختصاصی برای بیماران مشکوک به کووید ۱۹، و بیماران مبتلا به این بیماری در تمامی مراحل و معاینات پریناتال و فرآیندهای IVF تاکید نمودند.

در انتهای برنامه نیز سخنرانان به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند همچنین در این وبینار فرآیند نظرسنجی آنلاین و صدور گواهی الکترونیک به اجرادرآمد.